czwartek, 19 grudnia 2019

Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego - Na jaką skalę opłacalne?

Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego - Na jaką skalę opłacalne?


Autor:



Tak pokazuje ten przegląd, samego zresztą sprzętu niezbędnego do transportu w obrębie placu budowy, aby założyć wypożyczalnię maszyn budowlanych spełniającą oczekiwania potencjalnych klientów, musimy dysponować odpowiednio szeroką gamą nowoczesnego sprzętu, a co za tym idzie, musimy zainwestować bardzo znaczące sumy pieniędzy. Przedsiębiorstwa działające w tej branży, takie jak firma (która oferuje sprzęt budowlany niemal 90 światowych producentów) dysponują maszynami i sprzętem budowlanym o zawrotnej wprost wartości. Są to zazwyczaj firmy działające na rynku już od lat, które przez długi czas umacniały swą pozycję w branży. Aby zająć się działalnością na rynku maszyn budowlanych i ich wypożyczania nie wystarczy jeden żuraw przenośny, dwa transportery materiałów, czy trzy wózki transportowe. Aby inwestycja, jaką jest własna firma, zwróciła się w możliwym do przyjęcia czasie i stopniu, a także przynosiła konkretny dochód, należy wyłożyć pieniądze na całą "armię" wysokiej jakości maszyn budowlanych i tych do transportu budowlanego. A są to urządzenia niezwykle kosztowne. Sam zakup zresztą nie wyczerpuje problemu gdyż trzeba dysponować odpowiednio dużymi powierzchniami (częściowo nawet zadaszonymi) dla przechowywania sprzętu. Nie bez przyczyny więc firmy budowlane nie kupują sprzętu same, tylko korzystają z wypożyczalni. Niewielu stać na tak pokaźny wydatek. Założenie własnej wypożyczalni maszyn budowlanych dla większości z nas wiązałoby się zatem z koniecznością ubiegania się w bankach o ogromne kredyty. Jest rzeczą mocno wątpliwą aby jakikolwiek bank udzielił takiego kredytu bez bardzo kosztownych zabezpieczeń. Ponadto konieczność spłacania wysokich odsetek może postawić opłacalność przedsięwzięcia pod znakiem zapytania. Należy też pamiętać, że firma wypożyczająca sprzęt budowlany musi posiadać wszystkie wymagane atesty techniczne i certyfikaty bezpieczeństwa oraz utrzymywać cały sprzęt w dobrym stanie technicznym i regularnie dokonywać przeglądów wszystkich niezbędnych przeglądów. Należy mieć całkowitą pewność, że wypożyczany sprzęt spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i odpowiada wszelkim obowiązującym w branży normom. Zbagatelizowanie kwestii bezpieczeństwa może mieć dla firmy wypożyczającej poważne konsekwencje finansowo-prawne, szczególnie jeśli zaniedbanie tych kwestii spowoduje wypadek.
Kolejnym problemem jest to, że niektóre, bardziej specjalistyczne maszyny, wolno obsługiwać wyłącznie osobom posiadającym odpowiednie kwalifikacje potwierdzone przewidzianymi przez prawo dokumentami. Nie w każdej firmie budowlanej są zatrudnione takie osoby i dlatego duża wypożyczalnia sprzętu powinna przynajmniej współpracować z dodatkowymi osobami (na zasadzie zatrudnienia lub zlecenia), które w razie potrzeby obsługiwałyby wypożyczony sprzęt.


Wypożyczalnia sprzętu budowlanego kraków

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. wynajem się kompletnie nie opłaca, lepiej wziąć kredyt, choćby to miała być chwilówka dla zadłużonych i kupić sprzęt na własność

    OdpowiedzUsuń